poczta kurier

Poczta kurier Mirosławiec zamów online

zachodniopomorskie

Z powodu wzrastającego tempa życia i zwyżkującej popularności transakcji internetowych, coraz częściej korzystamy z usług firm przewozowych. Obecne na rynku oferty zachęcają nas korzystnymi cenami i szybkimi terminami dowozu. Wysyłanie przesyłek z Poczta kurier Karlino może być bardzo łatwe i naprawdę może ułatwić nam życie. Co warto wiedzieć o nadawaniu przesyłek kurierem? Jakie będą korzyści z takiego rozwiązania? A także jakie błędy zdarzają się przy nadawaniu przesyłek?

Poczta kurier Karlino

Niewielkie paczki

zamów kuriera

Najchętniej wysyłane paczki, to takie o małych rozmiarach. Mimo że dostarczenie ich własnoręcznie na pocztę być może nie jest, aż tak trudne, jednak możliwość odbioru ich z naszego mieszkania przez kuriera wiele ułatwia. Możemy oszczędzić przy tym czas oraz swoje nerwy, ponieważ oczekiwanie w kolejkach na poczcie nigdy nie było przyjemne. Wysłanie niewielkiej paczki to tylko kilka kroków, po pierwsze trzeba zrobić zlecenie na kuriera, spakować przesyłkę zgodnie z wytycznymi a następnie zaczekać aż Poczta kurier Karlino zjawi się pod naszymi drzwiami.

Firma kurierska miasto może odebrać od nas paczkę już w tym samym dniu, jeśli zrobiliśmy zamówienie w godzinach rannych, albo dnia kolejnego. Może mieć to znaczenie szczególnie kiedy zależy nam na przekazaniu przesyłki do celu na czas. Zwyczajowo moment dowiezienia paczki to 24 godziny w kolejnym dniu pracującym.

Wysyłka hurtowa

Kiedy jesteśmy małym przedsiębiorcą i nadajemy dużo przesyłek miesięcznie możemy skorzystać z oferty wysyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwoli to okroić liczbę dokumentów. Ponadto mamy wtedy szansę wystawienia faktury zbiorczej na koniec miesiąca.

Przy pakowaniu tak wielu przesyłek z pewnością dostrzeżemy też korzyści z przejmowania ich przez kuriera w prost spod naszego miejsca zamieszkania. Zaniesienie ich każdorazowo na pocztę zajęło by dużo czasu oraz wymagało od nas siły, szczególnie kiedypaczki dużo ważą. Ponadto cena paczek hurtowych jest mniejsza niż płatność za każdą z przesyłek osobno. W związku z tym gdy musimy nadawać znaczące ilości przesyłek dobrze jest skorzystać z oferty paczek hurtowych.

Transport palet

A co w sytuacji, kiedy produkt który potrzebujemy wysłać zajmuje naprawdę dużo przestrzeni i dużo waży? Ekonomicznym wyjściem będzie przetransportowanie go na palecie. Firma kurierska miasto oferuje nam przewóz ładunku do 500 kg. Nadanie palety nie różni się właściwie od nadania zwykłej paczki. Również musimy zrobić zamówienie, zapakować przesyłkę oraz ułatwić kurierowi odbiór. Z racji na rozmiary pakunku powinniśmy ułatwić podjazd dla samochodu ciężarowego do punktu przechowywania palety.

Dobrze pamiętać, że kalkulując wysokość pakunku i wagę powinniśmy doliczyć paletę. Typowa euro-paleta ma wagę około 25 kg i ma mniej więcej 15 cm wysokości. Ponadto drewniane palety będą mogły zwiększyć swoją wagę pod działaniem wilgoci, dlatego rozsądniej jest nie przybliżać się do maksymalnej wagi pakunku. Decydując się na paletę na której nadamy towar, sprawdźmy czy jest ona w nieuszkodzonym stanie. Zepsuta paleta nie może stwarzać wystarczającego zabezpieczenia i przedmioty na niej mogą ucierpieć. Kiedy okaże się, że paleta nie była sprawna w momencie wydania pakunku, możemy mieć trudności z otrzymaniem odszkodowania za zniszczenia.

Najczęstsze zasady nadawania przesyłek

Każda firma kurierska miasto ma swoje wewnętrzne zasady dotyczące wymiarów, zabezpieczeń przesyłek i kontaktu z kurierem. W związku z tym należy zapoznać się z nimi przed złożeniem zamówienia. Najistotniejszą rzeczą przy pakowaniu paczki jest odpowiednie jej zabezpieczenie. Jest to zależne od zawartości paczki i jej gabarytów. W przypadku palet najprawdopodobniej wystarczy owinięcie jej stretchem lub umocowanie towaru specjalnymi pasami. Mniejsze paczki z kruchą zawartością będą wymagały uszczelnienia, które będzie niwelowało pojawiające się drgania. Oczywiście Poczta kurier Karlino chce żeby wszystkie paczki były transportowane z uwagą, jednak warto pamiętać, że podczas przewozu nasza paczka może się przewracać albo zostać przyciśnięta przez pozostałe pakunki.

Inną rzeczą o której sporo nadawców zapomina jest wygenerowanie listu przewozowego. Poczta kurier Karlino odbierając przesyłkę potrzebuje też ten dokument dostać i jeśli nie przygotowaliśmy go zawczasu, będziemy musieli to zrobić podczas kurier już czeka. Tym samym wydłużamy czas odebrania przesyłki i w skali całego dnia, może okazać się, że kurier nie da rady do kogoś przybyć. W związku z tym dobrze jest pomyśleć nie tylko o sobie, ale również o innych chcących skorzystać z usług Poczta kurier Karlino .

Zobacz również poczta Kurier