Jak poprawić sprawność seksualną

Jak poprawić sprawność seksualną?

Sprawność seksualna

Jak poprawić sprawność seksualną?
Udane życie seksualne przekłada się na ogólne zadowolenie z życia. Niestety, często zdarzają się łóżkowe problemy, takie jak zaburzenia erekcji czy przedwczesny wytrysk. Wielu panów w takiej sytuacji od razu sięga po środki wspomagające. Tymczasem sporo jest naturalnych i prostych sposobów, dzięki którym wzniesiesz się na wyżyny seksualnych umiejętności.

Sprawność seksualna jest wypadkową różnych sytuacji i nawyków niekoniecznie związanych ze sferą łóżkową. Problemy ze wzwodem czy przedwczesnym wytryskiem mogą mieć bowiem różne podłoże. Za każdym razem jednak obniżają męskie poczucie wartości i prowadzą do wielu problemów nie tylko w łóżku, ale również w związku.

Uważaj na to, co jesz

Na męską kondycję w łóżku niebagatelny wpływ ma styl życia, codzienne nawyki, sposób odżywiania czy stosowanie różnego rodzaju używek. Nie od dziś wiadomo, że źródłem dobrej kondycji nie tylko w życiu, ale również w łóżku jest to, co masz na talerzu. Warto więc przede wszystkim postawić na zdrowe odżywianie. Nadmiar ciężkostrawnych produktów, tłuszczu, cukru czy soli w codziennej diecie to prosta droga nie tylko do otyłości, ale również do wielu chorób. W przypadku sprawności seksualnej ogromne znaczenie ma sprawność układu krążenia – nadciśnienie, zbyt wysoki cholesterol czy początki miażdżycy obniżają sprawność naczyń krwionośnych. Utrudnia to uzyskanie pełnej i długotrwałej erekcji i prowadzi do coraz większych łóżkowych niewypałów.

Zadbaj o sprawność fizyczną

Na kondycję w łóżku kolosalny wpływ ma również kondycja fizyczna. Niekoniecznie musisz mieć idealnie wyrzeźbione mięśnie czy 7 dni w tygodniu odwiedzać siłownie, ale spędzanie wolnego czasu na kanapie raczej nie sprawi, że będziesz bogiem seksu w sypialni. Aby mieć siłę na wielogodzinne seksualne igraszki konieczna jest kondycja fizyczna. Regularne uprawianie sportu i spędzanie czasu w sposób aktywny przekłada się nie tylko na lepszą kondycję, ale również na wydajna pracę układu krążenia.

Jak poprawić sprawność seksualną? Ćwicz mięśnie Kegla

Nie tylko u pań ta partia mięśni ma przełożenie na lepsze życie seksualne. U mężczyzn mięśnie dna miednicy umożliwiają kontrolowanie wytrysku, dzięki czemu stosunek może trwać o wiele dłużej. Regularne ćwiczenia mięśni Kegla dają szybkie i odczuwalne rezultaty – lepsze ukrwienie penisa w czasie wzwodu oraz możliwość kontrolowania wytrysku, dzięki czemu nie będzie obawy, że skończysz zaledwie po kilku minutach.

Zapoznaj się z erotycznymi gadżetami

W sklepach z akcesoriami erotycznymi sporo jest gadżetów, których zadaniem jest nie tylko urozmaicenie seksualnych zabaw, ale również poprawienie męskiej sprawności. Ciekawym rozwiązaniem dla początkujących mogą być pierścienie erekcyjne lub różnego rodzaju nakładki na penisa, które umożliwiają uzyskanie pełniejszej i długotrwałej erekcji. Nakładki z funkcją wibracji umożliwiają lepsze napełnienie się krwią ciał jamistych penisa, a jednocześnie opóźniają moment wytrysku. Warto je wypróbować, jeśli masz problem z uzyskaniem pełnej erekcji lub z przedwczesnym wytryskiem.

W dojrzałym wieku warto postawić na suplementację

Obniżenie sprawności seksualnej u panów w dojrzałym wieku jest naturalne i ma podłoże fizjologiczne. Z wiekiem spada bowiem poziom męskich hormonów płciowych produkowanych w organizmie. Przekłada się to na obniżenie libido, mniejszą ochotę na seks, a także na pierwsze problemy z uzyskaniem czy utrzymaniem erekcji. W takiej sytuacji warto sięgnąć po preparaty, które działają na zasadzie hormonalnej terapii zastępczej – uzupełniają w męskim organizmie poziom testosteronu, dzięki czemu w krótkim czasie można przywrócić dawną sprawność seksualną i nadal cieszyć się aktywnym życiem łóżkowym. Jeżeli zdecydujesz się na hormonalne wspomaganie swojej potencji, pamiętaj, by przed rozpoczęciem jakiejkolwiek kuracji skontaktować się z lekarzem i dokładnie się przebadać. Zawsze też kupuj środki lecznicze w sprawdzonych aptekach, a nigdy z niepewnego źródła. W ten sposób możesz sobie bowiem jedynie zaszkodzić.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments