przedwczesny wytrysk

Przedwczesny wytrysk – przyczyny i leczenie

Przedwczesny wytrysk

Jednym z częściej występujących zaburzeń seksualnych u mężczyzn jest problem z przedwczesnym wytryskiem. Oznacza on, że mężczyzna nie jest w stanie zapanować nad ejakulacją, przez co jego życie seksualne jest niesatysfakcjonujące. Jest to problem kłopotliwy, który sprawia, że mężczyzna odczuwa znaczny spadek własnej wartości, jednak jest on rozwiązywalny. Trzeba tylko dokładnie zdiagnozować problem.

Definicja przedwczesnego wytrysku

Fachowo za przedwczesny wytrysk uważa się sytuację, kiedy mężczyzna nie jest w stanie zapanować nad wytryskiem w czasie bardzo krótkim od rozpoczęcia penetracji seksualnej. Mówimy o takim problemie wtedy, kiedy sytuacja z przedwczesną ejakulacją powtarza się regularnie, w co najmniej połowie podejmowanych stosunków seksualnych. Jeśli natomiast zdarzy się to raz na jakiś czas to jeszcze nie ma powodów do obaw. Jednak warto obserwować częstotliwość tego zaburzenia aby wiedzieć, kiedy udać się do specjalisty.

gdzie kupić

Skąd biorą się problemy?

Przedwczesny wytrysk może mieć wiele przyczyn, niekoniecznie o podłożu chorobotwórczym. Czasami powodem, dla którego mężczyzna nie jest w stanie zapanować nad ejakulacją jest nadmierne podniecenie seksualne oraz zbyt długa wstrzemięźliwość seksualna. Jako że przedwczesny wytrysk to problem dotykający głównie młodych mężczyzn, powodem często jest także zbyt małe doświadczenie seksualne. Często na problemy z przedwczesnym wytryskiem skarżą się także mężczyźni, którzy mają różnego rodzaju kompleksy, jak chociażby kompleks małego członka.

Czas ma znaczenie

W przypadku zaburzenia seksualnego jakim jest problem z przedwczesną erekcją, czas, w jakim następuje wytrysk ma znaczenie dla poprawnego zdiagnozowania stopnia zaburzenia. I tak,jeśli wytrysk następuje średnio po minucie czy dwóch od chwil rozpoczęcia penetracji to mówimy o stopniu łagodnym. Jeśli do ejakulacji dochodzi po kilkudziesięciu sekundach od rozpoczęcia stosunku to jest to stopień umiarkowany. Jeśli natomiast stosunek jest zakończony wytryskiem po 4-5 sekundach od rozpoczęcia, to znak że cierpimy na ciężki przypadek przedwczesnego wytrysku.

Leczenie przedwczesnego wytrysku

Obecnie na rynku jest wiele produktów, które są w stanie przywrócić sprawność seksualną i znacznie wydłużyć czas trwania stosunku seksualnego. Jednak warto wcześniej rozpoznać przyczyny przedwczesnego wytrysku, dzięki czemu wiadomo będzie po jaki rodzaj leków sięgnąć. Jeśli zaburzenie to jest wywołane na przykład nadwrażliwością penisa, to pomocne mogą okazać się żele czy kremy zawierające znieczulającą lidokainę.
Jeśli mówimy o przedwczesnej erekcji w stopniu łagodnym, to można spróbować masturbacji przed stosunkiem lub odpowiednich pozycji seksualnych, które pomogą utrzymać kontrolę nad wytryskiem.
Jeśli natomiast mamy poważniejszy problem to bardzo skuteczne są suplementy diety na przedwczesny wytrysk.

Dlaczego suplementy diety pomagają na przedwczesny wytrysk?

Ponieważ zawierają dapoksetynę, czyli substancję aktywną, której zadaniem jest umożliwienie mężczyźnie zapanowania nad wytryskiem. Wszystko przez hamowanie serotoniny, która odpowiada za ejakulację w trakcie podniecenia seksualnego.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ewa1
Ewa1
7 lat temu

problem z przedwczesnym wytryskiem bardzo często siedzi tylko w głowie 🙂 im więcej o tym myślimy i sie przejmujemy tym problem się pogłębia.

mikinia
mikinia
7 lat temu
Reply to  Ewa1

no nie zawsze. czasem nie obejdzie się bez prezerwatyw czy suplementów… teraz jest tyle skutecznych środków ze to nie problem