zaburzenia erekcji

Zaburzenia erekcji – poznaj przyczyny problemów ze sprawnością seksualną

Sprawność seksualna

Masz problemy z osiągnięciem lub utrzymaniem wzwodu? Nie jesteś odosobniony. W Polsce z zaburzenia erekcji boryka się aż 2,5 miliona mężczyzn. Niestety, większość z nich ni podejmuje żadnego leczenia. Tymczasem znalezienie przyczyny zaburzeń to pierwszy kro do ich wyleczenia i przywrócenia życia seksualnego na właściwe tory.

Problemy z erekcją nie są, wbrew pozorom, przypadłością dotykającą wyłącznie panów w wieku dojrzałym, gdy pojawia się naturalny spadek testosteronu. Zaburzenia wzwodu coraz częściej dotykają młodych, zdrowych i wysportowanych mężczyzn. Jeżeli pojawiają się jedynie okazjonalnie, nie ma się jeszcze czym przejmować. Jednorazową niedyspozycją nie musisz się przejmować – wystarczy stresujący dzień czy duży wysiłek fizyczny, aby penis odmówił posłuszeństwa. Powody do zmartwień pojawiają się natomiast wtedy, jeśli większość prób odbycia stosunku kończy się niepowodzeniem. Wtedy raczej nie ma co liczyć na to, że kłopoty ze wzwodem ustąpią samoczynnie. Przyczyny zaburzeń erekcji mogą mieć różne podłoże, zarówno fizjologiczne, jak i psychologiczne. Dlatego też pierwszym krokiem w ich leczeniu powinna być wizyta u lekarza. Warto zrobić podstawowe badania, by wykluczyć występowanie chorób, których jednym z objawów może być spadek libido oraz problemy z osiągnięciem lub utrzymaniem wzwodu.

Zaburzenia erekcji mogą być powodowane między innymi przez choroby neurologiczne oraz schorzenia układu krążenia, między innymi nadciśnienie. To ostatnie przyczynia się do uszkadzania naczyń krwionośnych, co utrudnia swobodne krążenie krwi w obrębie członka i wypełnianie się ciał jamistych w sytuacjach podniecenia seksualnego.

Jeżeli po wykonaniu podstawowych badań lekarskich okaże się, że z Twoim zdrowiem jest wszystko w porządku, dobrze by było, abyś przyjrzał się swojemu stylowi życia i codziennym nawykom. Te niewłaściwe również mogą przekładać się na obniżoną jakość życia seksualnego i problemy z erekcją.

Zaburzenia erekcji a dieta

Niezdrowe odżywianie, zbyt dużo soli, cukru i tłuszczu kiepsko wpływa na organizm, przede wszystkim na układ krążenia. A ma on przecież niebagatelne znaczenie dla osiągania wzwodu. Jeżeli źle się odżywiasz, jesz nieregularne i niezbilansowane posiłki, nie trzeba długo czekać, by pojawiły się zaburzenia wchłaniania cukru, nadciśnienie czy nadmiar cholesterolu we krwi. A stąd prosta droga do problemów z krążeniem, które sprawiają, że Twoja sprawność seksualna drastycznie maleje. Zmiana diety, przestawienie się na zdrowe jedzenie, wyeliminowanie tłustych i słodkich bomb kalorycznych w krótkim czasie powinna przynieść pożądane efekty – mniej na wadze i więcej wrażeń w sypialni.

Brak aktywności fizycznej

Zaburzenia erekcji są dość ściśle związane ze słabą kondycją organizmu i brakiem wydolności podczas dużego wysiłku fizycznego. A dobry, długotrwały seks jest takim samym wysiłkiem jak godzina spędzona na siłowni czy intensywnym joggingu. Warto również pamiętać o tym, że regularny wysiłek fizyczny korzystnie wpływa na układ krążenia, także na krążenie krwi w ciałach jamistych penisa. Jeśli obserwujesz u siebie pierwsze objawy zaburzeń erekcji, a jednocześnie Twoja aktywność życiowa ogranicza się do przesiadania od stołu na kanapę przed telewizorem, to chyba wiesz, co robisz nie tak?

Nadmiar alkoholu

Lampka dobrego wina jako element gry wstępnej? Jak najbardziej tak. Ale mocny alkohol pity zaburzenia erekcji przyczynyregularnie i w dużych ilościach – kategoryczne nie! Systematyczne picie mocnych trunków to nie tylko prosta droga do uzależnienia, ale również do rozregulowania układu hormonalnego i nerwowego w organizmie. U mężczyzn, którzy piją dużo i często, problemy z libido oraz z osiągnięciem wzwodu pojawiają się dosyć szybko i stale pogłębiają. Jedynym rozwiązaniem jest ograniczenie alkoholu do minimum. Podziękuje Tobie zarówno Twój organizm, jak i Twoja partnerka.

Stres i przemęczenie

Trudno jest być bogiem seksu, jeśli masz bardzo absorbującą pracę, jesteś przytłoczony nadmiarem obowiązków lub żyjesz w sytuacji przewlekłego stresu. Takie obciążenie psychiczne negatywnie wpływa na funkcjonowanie całego organizmu, a więc także na sprawność seksualną. Jeżeli zaburzenia erekcji pojawiły się u Ciebie w tym samym czasie, co nadmierne obciążenie psychiczne, najprawdopodobniej właśnie ono jest przyczyną problemów w łóżku. Jedynym rozwiązaniem jest zwolnienie tempa i znalezienie czasu na relaks i odpoczynek. Odrobina luzu powinna sprawić, że sprawność seksualna powróci na właściwe tory.
zaburzenia erekcji leczenie

Problemy w związku

Zaburzenia erekcji mogą mieć również podłoże w partnerce lub w relacjach z nią. Gdy szwankują inne dziedziny życia związkowego, bardzo szybko przekłada się to także na relacje łóżkowe. Zaburzenia erekcji często pojawiają się u mężczyzn w długotrwałych, chylących się ku upadkowi związkach. Zdarza się, że partnerka z różnych względów przestaje być dla mężczyzny atrakcyjna seksualnie, a co za tym idzie – nie jest on w stanie osiągnąć podniecenia seksualnego i wzwodu nawet w sytuacjach intymnych. Najczęściej po zakończeniu relacji z jedną partnerką i wejściu w związek intymny z inną kobietą, okazuje się, że z erekcją wszystko jest w porządku.

Bez względu na podłoże zaburzeń erekcji pamiętaj, że jednorazowy niewypał nie jest jednoznaczny z totalną impotencją. Jeśli zdarzy się raz czy dwa, że Twoja sprawność seksualna zawiedzie, nie panikuj. Bardzo często takie nakręcanie lęku przed kolejnym zbliżeniem powoduje, że faktycznie także ono nie wychodzi.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
RadRider
RadRider
4 lat temu

Z doświadczenie powiem, że wszelkie problemy ze sprawnością seksualną są tylko w naszej głowie.